KATOLICKA SZKOŁA BADMINTONA ALFABADMINTON

 

Założona w 2008 roku. SZKOŁA mająca na celu szkolenie sportowo/rekreacyjne w duchu chrześcijańskich wartości. Szkolenie sportowe to przede wszystkim nauka i doskonalenie eLementów technicznych BADMINTONA / przygotowanie do uczestnictwa w profesjonalnych zawodach / rozwijanie i kształtowanie sprawności fizycznej  ukierunkowanej i ogónej.

Rekreakcja - aktywny wypoczynek  w duchu wzajemnej  życzliwości i przyjażni.

 

Wszystkim BADMINTONISTOM życzę, aby odnaleźli w sobie miejsce na słowa Jana Pawła II: „Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek dla ciała – stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca – przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację.”

 

Papież JAN PAWEŁ II przypominał, że chrześcijanin jest powołany, aby być sprawnym zawodnikiem Chrystusa, to znaczy wiernym i odważnym świadkiem Jego Ewangelii. By to było możliwe, musi być wytrwały w modlitwie, ćwiczyć się w cnocie i we wszystkim naśladować Boskiego Mistrza. To On bowiem jest prawdziwym „Atletą” Bożym; to On jest Człowiekiem „najmocniejszym” (por. Mk 1,7), który dla nas podjął walkę z „przeciwnikiem” – szatanem – i pokonał go mocą Ducha Świętego, ustanawiając Królestwo Boże. On też uczy nas, że aby wejść do chwały, trzeba przejść przez mękę (por. Łk 24,26.46), i sam przeszedł przed nami tą drogą, abyśmy mogli pójść Jego śladem. Sport zatem niesie w sobie cenne wartości etyczne i należy krzewić jego uprawianie, jednak z chwilą uprzedmiotowienia człowieka traci na swojej wartości.

 

PATRONAT STRATEGICZNY - JEZUS

 

Praca formacyjna : modlitwa na zajęciach + uczestnictwo w samodzielnej proponowanej modlitwie w intencjach BADMINTONISTÓW

 

Opieka Duchowa Ks. Krzysztof Wojda - proboszcz Parafia Rzymskokatolicka Zesłania Ducha Świętego w Otwocku 

 

 

MODLITWA NA MIESIĄC KWIECIEŃ

 

MODLITWA - OJCZE NASZ I ZDROWAŚ MARIO

 

INTENCJA - BOŻE, PROSIMY CIĘ O "PROSTĄ" WIARĘ 

 

16 maja – Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski – MISERICORS – Codzienna aplikacja Miłosierdzia
 

W dniu 16 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

Andrzej Bobola urodził się w roku 1591 w województwie sandomierskim. Wstąpił do Towarzystwa Jezusowego w roku 1611. Wyświęcony na kapłana w roku 1622, pełnił najpierw obowiązki kaznodziei i moderatora Sodalicji Mariańskiej w Wilnie. Zostawszy misjonarzem wędrownym, od roku 1636 utwierdzał w wierze katolickiej liczne rzesze wiernych w trudnych dla Kościoła czasach. Zginął śmiercią męczeńską w Janowie na Polesiu w roku 1657, zamęczony z nienawiści do religii katolickiej. Został kanonizowany w roku 1938 przez Piusa XI. Jego ciało spoczywa w kościele jezuitów w Warszawie.

Św. Andrzej Bobola został ogłoszony patronem Polski w 2002 roku. W 2007 r. Episkopat nadał kościołowi, w którym znajdują się jego relikwie – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, tytuł sanktuarium narodowego. Oficjalne ogłoszenie tego tytułu miało miejsce 16 maja 2008 r. podczas uroczystości ku czci świętego

 

CO WAŻNE

 

PROROCTWO o. Henrique Porcu cały wywiad | Bestia chce zatopić Kościół | Fatima - YouTube

 

 

 

CZYTAMY TAKŻE FRAGMENT EWANGELII NA KAŻDY DZIEŃ 

 

 

Bardzo proszę przeczytajcie i obejrzyjcie  film, który powstał na podstawie objawień współczesnej mistyczki CATARINY RIVAS 

 

Czy wiesz co naprawdę dzieje się podczas Mszy świętej?

 

 

Dodatkowej informacje o Catarinie Rivas

 

https://www.catalinarivas.pl

 

 

Materiał o księdzu Dolindo 

 

Życiorys – KSIĄDZ DOLINDO RUOTOLO

 

 

Robert Wróblewski - Trener

 

 

Robert Wróblewski - Trener

 

Ur. 1967 r., absolwent AWF W-wa, nauczyciel i wychowawca. Trener badmintona. Małżonka Marcia od 1991 roku, troje dzieci, córka, dwaj synowe i dwie wnuczki Laura i Marysia . 31 lat we Wspólnocie Kościoła Domowego.W Mistrzostwach Polski Trenerów BADMINTONA i Nauczycieli :- 2019 roku -II miejsce [40 plus] , I miejsce [50 plus] - 2023 roku II miejsce [50 plus].Uczestnik turniejów seniorskich . Szkolenia PZBaD, między innymi u byłego Trenera Kadry Narodowej Korei Kim Young Mana, Jacka Hankiewicza oraz Anthony Clarka. Współpracujący z Michałem Łogoszem - olimpijczykiem.

 

Janusz Czarnogłowski - Trener

 

ur 1966 / instruktor badmintona . Uczestnik wielu obozów szkoleniowych. Z sukcesami w wielu turniejach amatorskich . Uczestnik turniejów seniorskich.

Alfabadminton

Katolicka Szkoła Badmintona

To jest element nagłówe

robertw@poczta.onet.eu

T502 946 310

o jest element tekstowy. Kliknij te

Robert Wróblewski